Najdete nás v budově
Erpet Golf Centra
Těšíme se na Vás

 

 

Strakonická 2860
Praha 5
+420 602 483 338

Otevírací doba

Pondělí až Pátek: 8:00 - 20:00

Mgr. Jakub Vančura

studium VŠ na KTV v Plzni (titul Bc.) a poté studium na FTVS UK v Praze (titul Mgr.)

  • 2 roky kondiční (fitness) trenér AC Sparta Praha – postupně U16, U17, U18
  • absolvent řady školení, odborných seminářů a konferencí

 

Principem cvičení je pokud možno zlepšit nebo odstranit poruchu v řízení motoriky (hybnosti) a zlepšit tak i hybné stereotypy, popřípadě korigovat jejich odchylku. Bude-li pohyb koordinovaný, bude i ekonomičtější a s touto myšlenkou bychom měli přistupovat k nápravě. Například nekvalitní došlap (opora o nohu) se neprojeví pouze v chodidle, ale bude se nám promítat do celého těla a patologického pohybu. Při cvičení (terapii) je kladen důraz na cíleně zaměřené provedení pohybu.

 

Cvičí se tedy především zapojení svalstva v celém svalovém řetězci a obnova této pro zdravé tělo přirozené funkce. Úspěch terapie se nám pak promítá i do běžného života, popř. sportovního výkonu. Nefyziologické (nepřirozené) držení těla (špatný dechový stereotyp, neschopnost relaxace, apod.) se může projevit nejen bolestmi pohybového aparátu, ale současně také špatnou adaptací, která později vede až k nevratným změnám (na kostře, vazivu, apod.).

V první hodině je provedena diagnostika pohybového aparátu. Po úvodním setkání je obvyklé postupovat od základů (naučit se své tělo nejprve vnímat a ovládat) a až poté zvyšovat nároky na držení těla, popřípadě přidávat zátěž při pohybu. Základem úspěchu je i cílená autoterapie (samoléčba), kterou pacient provádí bez dozoru terapeuta.

Naučte se nejen vnímat „mapu“ vlastního těla, ale naopak i asymetrii při nevhodném pohybu. Ve cvičení jsou pak aplikovány principy a pozice z vývojové kineziologie. Každý člověk stojí na křižovatce, jakou cestou se v péči o své tělo vydat.

 

Telefonní kontakt: +420 724 507 607

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 esjvimage.jpg